TR - EN

45. Ulusal Fizyoloji Kongresi

45. Ulusal Fizyoloji Kongresi

31 Ekim – 3 Kasım 2019

Palm Wings Ephesus Hotel Kongre Merkezi

Kuşadası

Saygıdeğer Meslektaşlarım,


Geçen yıl düzenlediğimiz 44. Ulusal Kongresine gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek bizleri onurlandırmıştır. Bu yıl da, Türk Fizyolojik Bilimleri Derneği 45. Ulusal Fizyoloji Kongresi, 31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihleri arasında, Kuşadası “Palm Wings Ephesus Hotel Kongre Merkezi”nde yapılacaktır. Fizyolojik Bilimlerin farklı çalışma alanlarındaki bilim insanlarının bir araya gelmesi, arzuladığımız akademik tartışma ortamının oluşmasını sağlamaktadır. Kongremizin ulusal ve uluslararası düzeyde farklı çalışma alanlarında deneyime sahip bilim insanlarının birikimlerini paylaştığı platform olma özelliğini bu yıl da devam ettireceğine inanıyoruz.

Bu amaçla kongremize yurt dışından kendi çalışma alanında tanınmış birçok bilim insanı davet edilmiş ve olumlu yanıt alınmıştır. Davet edilen isimlerin tümü, program kesinleştikten sonra web sayfamızdan (www.ufk2019.org) sizlere duyurulacaktır.

Poster ve sözlü sunumlara ek olarak davetli konuşmacı olarak kongrede yer almasını istediğiniz bilim insanlarını ve organize etmeyi düşündüğünüz panel konularını kongre düzenleme kuruluna iletebilirsiniz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi en iyi poster, sözlü sunum ve genç araştırıcı ödülleri derneğimiz tarafından bu yıl da verilecektir. Ayrıca son dört yılda olduğu gibi “Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 45. Ulusal Fizyoloji Kongresi'nde” sunulan çalışmaların “İngilizce Özetleri”, SCI tarafından taranan ve 2018 yılı etki değeri 5,93 olan “Acta Physiologica” dergisinde yayımlanacaktır. Kongreye gönderilen ancak kongrede sunulmayan İngilizce ve Türkçe özetler, “kongrede sunulmamıştır” ibaresiyle yayımlanacaktır.

Siz değerli meslektaşlarımızı ve genç akademisyenlerimizi 31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlediğimiz uluslararası katılımlı, 45. Ulusal Fizyoloji Kongresi’nde görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, saygılar sunarız.

Ülkemizin gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi ve kültürel mirasının merkezlerinden biri olan Ege’nin deniz kıyısında kurulu Kuşadası’nda buluşmak üzere…

Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Prof.Dr Erdal AĞAR

Kongre Başkanı